Licensed to Riggs High School          Hy-Tek's Meet Manager 4/20/2012 08:32 PM
                   Pierre American Region Relays - 4/20/2012                   
                              Pierre South Dakota                              
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Riss, Jake             Rapid City C             11.03q  3 
  2       Vandeberg, Matthew     Brandon Vall             11.05q  4 
  3       Holmes, Cam            Brandon Vall             11.07q  2 
  4       Strand, Jordan         Sioux Falls              11.15q  1 
  5       Stenberg, Doug         Todd County              11.21q  2 
  6       Taggart, Cody          Brandon Vall             11.23q  4 
  7       Houchin, Taylor        Rapid City C             11.25q  3 
  8       LaCompte, Cody         Stanley Coun             11.33q  3 
  9       Pikula, Asher          Rapid City C             11.34   1 
 10       Colombe, Clyde         Todd County              11.53   2 
 11    17 Berg, Connor           Pierre                   11.65   1 
 12    13 Snyder, Joe            Pierre                   11.75   2 
 13       Determan, Jordan       Sioux Falls              11.77   1 
 14       Breck, Alan            Sioux Falls              11.83   3 
 15       Schnieder, Jason       Sturgis Brow             11.92   4 
 16       Johnson, Gramm         Mitchell                 12.02   2 
 17    62 Berheim, Justin        Pierre                   12.20   3 
 18       Frongner, Kyler        Mitchell                 12.22   3 
 19       Ashburn, Justin        Sturgis Brow             12.36   2 
 20       Salinas, James         Huron                    12.56   3 
 21       Hossle, Nick           Winner                   12.63   4 
 22       Harms, Chase           Mitchell                 12.64   4 
 23       Brown, Zac             Huron                    12.65   4 
 24       Zwanziger, Adam        Huron                    12.66   1 
 25       Beck, James            Sturgis Brow             12.76   1 
 26       Jones, Tucker          Stanley Coun             13.02   2 
 27       Haley, Tyrel           Winner                   13.16   1 
 28       Whirlwind Soldier,     Todd County              13.29   2 
 29       Carter, Cooper         Stanley Coun             13.65   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Riss, Jake             Rapid City C             11.08    10  
  2       Holmes, Cam            Brandon Vall             11.17     8  
  3       Strand, Jordan         Sioux Falls              11.18     6  
  4       LaCompte, Cody         Stanley Coun             11.31     4  
  5       Vandeberg, Matthew     Brandon Vall             11.34     2  
  6       Taggart, Cody          Brandon Vall             11.40     1  
  7       Houchin, Taylor        Rapid City C             11.43  
  8       Stenberg, Doug         Todd County              11.54  
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Greenway, Jason        Mitchell                 21.94   4   10  
  2       Holmes, Cam            Brandon Vall             22.76   4    8  
  3       Stenberg, Doug         Todd County              22.98   3    6  
  4       Riss, Jake             Rapid City C             23.10   4    4  
  5       Smith, Riley           Rapid City C             23.23   3    2  
  6       Grieve, Tyler          Brandon Vall             23.34   4    1  
  7       Immeker, Ryan          Brandon Vall             23.41   4 
  8       Clem, Cody             Rapid City C             23.93   3 
  9       LaCompte, Cody         Stanley Coun             24.05   4 
 10       Colombe, Clyde         Todd County              24.24   3 
 11       Kpeayeh, Alain         Sioux Falls              24.33   3 
 12    38 Christopherson, Au     Pierre                   24.52   1 
 13    20 Tetzlaff, Joe          Pierre                   24.53   3 
 14       Johnson, Drake         Mitchell                 24.73   2 
 15       Shannon, Keenan        Mitchell                 25.14   1 
 16       Ashburn, Justin        Sturgis Brow             25.65   2 
 17       Hossle, Nick           Winner                   25.97   2 
 18       Green, Wyatt           Stanley Coun             26.14   2 
 19    31 McKinley, Caleb        Pierre                   26.21   2 
 20       Beck, James            Sturgis Brow             26.26   1 
 21       Salinas, James         Huron                    26.36   1 
 22       Drageset, Colton       Stanley Coun             26.45   2 
 23       Haley, Tyrel           Winner                   27.32   1 
 24       Whirlwind Soldier,     Todd County              27.58   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Warwick, Jonah         Sioux Falls              49.02   4   10  
  2       Holmes, Cam            Brandon Vall             49.43   4    8  
  3       Pikula, Asher          Rapid City C             50.46   4    6  
  4       Strand, Jordan         Sioux Falls              50.68   4    4  
  5       Loes, Austin           Mitchell                 51.80   3    2  
  6       Smith, Riley           Rapid City C             51.82   4    1  
  7       Taggart, Cody          Brandon Vall             51.93   3 
  8       Kummer, Nick           Mitchell                 51.96   3 
  9       Stenberg, Doug         Todd County              52.11   4 
 10       Houchin, Taylor        Rapid City C             52.71   4 
 11       Eberle, Cory           Sioux Falls              53.54   3 
 12    38 Christopherson, Au     Pierre                   55.09   3 
 13       Greenway, Justin       Mitchell                 55.53   1 
 14    19 Jochim, Joel           Pierre                   55.85   2 
 15    31 McKinley, Caleb        Pierre                   56.07   1 
 16       Galbraith, Nathan      Winner                   56.25   2 
 17       Scott, Michael         Stanley Coun             57.14   1 
 18       Garrow, AJ             Brandon Vall             57.31   2 
 19       Drageset, Colton       Stanley Coun             57.63   1 
 20       Ashburn, Justin        Sturgis Brow             57.84   2 
 21       Green, Wyatt           Stanley Coun             58.08   1 
 22       Drey, Shayden          Winner                 1:01.90   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Waddell, Alex          Sioux Falls            1:55.67    10  
  2       Schultz, Ben           Brandon Vall           1:59.89     8  
  3       Smoragiewicz, Tony     Rapid City C           2:00.64     6  
  4       Kopplin, Clay          Sturgis Brow           2:01.62     4  
  5    22 Gordon, Steven         Pierre                 2:04.46     2  
  6       Munoz, Kevin           Sioux Falls            2:07.16     1  
  7       Dee, Sam               Mitchell               2:14.94  
  8       Jamison, Jon           Mitchell               2:15.35  
  9       Loftus, Jeffrey        Sturgis Brow           2:16.39  
 10    53 Eisenbeisz, Bennet     Pierre                 2:16.73  
 11       Grimshaw, Max          Todd County            2:18.30  
 12       Scott, Michael         Stanley Coun           2:20.64  
 13       Gronlund, Garret       Winner                 2:21.01  
 14       Phillips, Cole         Winner                 2:23.22  
 15       Schuyler, Coleton      Winner                 2:23.59  
 16    59 Harmon, Chase          Pierre                 2:24.01  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Smoragiewicz, Tony     Rapid City C           4:16.88    10  
  2       Simmons, Jacob         Sturgis Brow           4:30.51     8  
  3       Schultz, Ben           Brandon Vall           4:31.22     6  
  4       Brother of All, Do     Winner                 4:31.91     4  
  5       Larson, Luke           Sturgis Brow           4:32.79     2  
  6       Okuwe, Zac             Sioux Falls            4:36.41     1  
  7       Green, Jacob           Sioux Falls            4:37.94  
  8    22 Gordon, Steven         Pierre                 4:39.98  
  9       Hegland, Jacob         Brandon Vall           4:53.74  
 10    21 Propst, Tyler          Pierre                 4:54.64  
 11    14 Spaid, Roman           Pierre                 5:00.22  
 12       Swenson, Logan         Sioux Falls            5:06.25  
 13       Weddell, Tobias        Todd County            5:09.04  
 14       Phillips, Cole         Winner                 5:16.37  
 15       Schuyler, Coleton      Winner                 5:17.20  
 16       Thill, Alex            Mitchell               5:25.97  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Sanders, Eric          Rapid City C           9:53.73    10  
  2       Carda, Keegan          Sioux Falls            9:59.96     8  
  3       Brother of All, Do     Winner                10:03.19     6  
  4       Sprague, Hunter        Sturgis Brow          10:03.53     4  
  5       Swanson, Derek         Brandon Vall          10:12.86     2  
  6    21 Propst, Tyler          Pierre                10:28.97     1  
  7       Green, Jacob           Sioux Falls           10:36.40  
  8       Waldera, Dillon        Brandon Vall          10:36.68  
  9    65 Keyes, Jebben          Pierre                10:41.93  
 10       Okuwe, Zac             Sioux Falls           10:43.18  
 11       Harms, Gabe            Sturgis Brow          11:09.74  
 12       Weddell, Tobias        Todd County           11:31.94  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    32 Severyn, Lane          Pierre                   15.73q  2 
  2    45 Reinke, Shay           Pierre                   15.96q  2 
  3       Freese, Zach           Sioux Falls              16.01q  1 
  4       Alderman, Jake         Rapid City C             16.69q  1 
  4    43 Blaseg, Matt           Pierre                   16.69q  2 
  6       Olsen, Till            Sturgis Brow             16.78q  1 
  7       Etrheim, Trey          Brandon Vall             16.84q  2 
  8       Webster, Zach          Rapid City C             16.94q  1 
  9       Lysne, Nick            Brandon Vall             17.33   2 
 10       Kulzer, Nick           Brandon Vall             17.80   2 
 11       Benson, Austin         Sioux Falls              18.03   1 
 12       Powell, Alex           Sioux Falls              18.24   1 
 13       Naasz, Sam             Winner                   19.24   2 
 14       McCloskey, Tanner      Todd County              19.31   2 
 15       Swalley, Kevin         Todd County              20.96   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    32 Severyn, Lane          Pierre                   15.52    10  
  2       Freese, Zach           Sioux Falls              15.72     8  
  3    45 Reinke, Shay           Pierre                   15.85     6  
  4       Olsen, Till            Sturgis Brow             16.50     4  
  5    43 Blaseg, Matt           Pierre                   16.52     2  
  6       Webster, Zach          Rapid City C             16.59     1  
  7       Alderman, Jake         Rapid City C             16.63  
  8       Etrheim, Trey          Brandon Vall             16.83  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Greenway, Jason        Mitchell                 39.42   3   10  
  2       Marlette, Dan          Sioux Falls              41.51   3    8  
  3       Meyerink, Monte        Spearfish                41.91   3    6  
  4       Fritz, Tanner          Winner                   42.20   3    4  
  5       Alderman, Jake         Rapid City C             42.24   3    2  
  6       Miler, Jade            Mitchell                 42.26   2    1  
  7       Freese, Zach           Sioux Falls              42.38   2 
  8       Webster, Zach          Rapid City C             43.12   3 
  9       Olsen, Till            Sturgis Brow             44.30   2 
 10    45 Reinke, Shay           Pierre                   44.35   3 
 11    43 Blaseg, Matt           Pierre                   44.68   2 
 12       Benson, Austin         Sioux Falls              44.82   2 
 13       Lysne, Nick            Brandon Vall             44.83   2 
 14    32 Severyn, Lane          Pierre                   45.21   2 
 15       Etrheim, Trey          Brandon Vall             46.08   2 
 16       Reinschmidt, Andre     Brandon Vall             46.16   1 
 17       Haley, Tyrel           Winner                   47.06   1 
 18       Wenzel, Mason          Mitchell                 47.07   1 
 19       Naasz, Sam             Winner                   47.40   1 
 20       McCloskey, Tanner      Todd County              47.73   1 
 21       Mathiesen, Sawyer      Sturgis Brow             48.43   1 
 22       Swalley, Kevin         Todd County              48.47   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rapid City Central  'A'                               43.62   2   10  
  2 Sioux Falls Washington  'A'                           45.06   2    8  
  3 Todd County  'A'                                      46.30   1    6  
  4 Winner  'A'                                           46.46   1    4  
  5 Pierre  'A'                                           46.76   2    2  
     1) 24 Lemieux, Austin              2) 2 Svendsen, Matt               
     3) 8 Mitchell, Parker              4) 5 Neilan, Jared                
  6 Sturgis Brown  'A'                                    46.98   1    1  
  7 Huron  'A'                                            47.70   1 
  8 Mitchell  'A'                                         47.76   2 
  9 Stanley County  'A'                                   54.06   1 
 -- Brandon Valley  'A'                                      DQ   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon Valley  'A'                                 1:31.51    10  
  2 Sioux Falls Washington  'A'                         1:33.13     8  
  3 Pierre  'A'                                         1:34.98     6  
     1) 13 Snyder, Joe                  2) 5 Neilan, Jared                
     3) 2 Svendsen, Matt                4) 17 Berg, Connor                
  4 Rapid City Central  'A'                             1:35.12     4  
  5 Mitchell  'A'                                       1:35.15     2  
  6 Winner  'A'                                         1:36.22     1  
  7 Sturgis Brown  'A'                                  1:40.57  
  8 Huron  'A'                                          1:42.22  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sioux Falls Washington  'A'                         3:21.90    10  
     1) Strand, Jordan                  2) Marlette, Dan                  
     3) Waddell, Alex                   4)                                
  2 Mitchell  'A'                                       3:23.38     8  
  3 Brandon Valley  'A'                                 3:27.81     6  
  4 Rapid City Central  'A'                             3:31.67     4  
  5 Sturgis Brown  'A'                                  3:34.73     2  
  6 Pierre  'A'                                         3:35.44     1  
     1) 2 Svendsen, Matt                2) 7 Rumrill, Chris               
     3) 45 Reinke, Shay                 4) 13 Snyder, Joe                 
  7 Winner  'A'                                         3:41.95  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sioux Falls Washington  'A'                         8:03.58    10  
     1) Sannes, Cameron                 2) Warwick, Jonah                 
     3) Waddell, Alex                   4) Carda, Keegan                  
  2 Sturgis Brown  'A'                                  8:05.94     8  
  3 Brandon Valley  'A'                                 8:35.73     6  
  4 Pierre  'A'                                         8:54.63     4  
     1) 10 Rumrill, Wyatt               2) 65 Keyes, Jebben               
     3) 14 Spaid, Roman                 4) 4 Espeland, Brayden            
  5 Todd County  'A'                                    9:06.12     2  
  6 Mitchell  'A'                                       9:16.35     1  
  7 Winner  'A'                                         9:37.23  
 
Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sioux Falls Washington  'A'                         3:42.04   2   10  
  2 Brandon Valley  'A'                                 3:46.82   2    8  
  3 Winner  'A'                                         3:49.75   1    6  
  4 Pierre  'A'                                         3:54.68   2    4  
  5 Rapid City Central  'A'                             3:55.25   2    2  
  6 Mitchell  'A'                                       3:55.36   1    1  
  7 Sturgis Brown  'A'                                  3:56.82   2 
  8 Todd County  'A'                                    4:04.07   1 
  9 Huron  'A'                                          4:17.49   1 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       LaCompte, Cody         Stanley Coun           6-02.00    10  
  2       Larson, Grant          Sioux Falls           J6-02.00     8  
  3    17 Berg, Connor           Pierre                J6-02.00     6  
  4       Meyerink, Monte        Spearfish              6-00.00     4  
  5       Alderman, Jake         Rapid City C           5-10.00     2  
  6       Poddoll, Todd          Sturgis Brow          J5-10.00     1  
  7       Reiter, Luke           Sioux Falls           J5-10.00  
  8       Webster, Zach          Rapid City C           5-08.00  
  8    32 Severyn, Lane          Pierre                 5-08.00  
 10    18 Buscher, Nate          Pierre                 5-06.00  
 10       Mathiesen, Sawyer      Sturgis Brow           5-06.00  
 10       Miler, Jade            Mitchell               5-06.00  
 10       Nealy, Dominic         Brandon Vall           5-06.00  
 --       Jamison, Jon           Mitchell                    NH  
 --       Wilde, Alex            Brandon Vall                NH  
 --       Goodro, Seth           Rapid City C                NH  
 --       Stahly, Mason          Huron                       NH  
 --       Horst, Michael         Brandon Vall                NH  
 --       Galbraith, Nathan      Winner                      NH  
 --       Duffy, Jarren          Huron                       NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Francom, Reagan        Huron                 14-09.00    10  
  2       Hajek, Tyler           Huron                 13-00.00     8  
  3       Berglund, Gunner       Sturgis Brow          12-03.00     6  
  4    24 Lemieux, Austin        Pierre                12-00.00     4  
  5       Lang, Daniel           Rapid City C         J12-00.00     2  
  6       Cramer, Paul           Huron                 11-00.00     1  
  7       Oddy, Alex             Brandon Vall          10-06.00  
  8       Sperlich, Jacob        Rapid City C           9-06.00  
  8       Bennett, Ethan         Sturgis Brow           9-06.00  
  8    36 Glodt, Chris           Pierre                 9-06.00  
 11    67 Gunderson, Jake        Pierre                 9-00.00  
 11       Goodro, Seth           Rapid City C           9-00.00  
 --       Hosman, Riley          Brandon Vall                NH  
 --       Nachreiner, Jacob      Brandon Vall                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Vandeberg, Matthew     Brandon Vall          21-03.50    10  
  2    17 Berg, Connor           Pierre                20-06.25     8  
  3       Freese, Zach           Sioux Falls           19-10.50     6  
  4       Morrison, Lucas        Huron                J19-10.50     4  
  5       Harris, Cody           Rapid City C          19-09.75     2  
  6       Reiter, Luke           Sioux Falls           19-09.50     1  
  7       Old Lodge, Isaiah      Winner                19-07.25  
  8       Horst, Jeremy          Rapid City C          19-04.00  
  9       Meyerink, Monte        Spearfish             18-09.50  
 10       Kummer, Nick           Mitchell              18-08.50  
 11       Reinschmidt, Andre     Brandon Vall          18-08.25  
 12    18 Buscher, Nate          Pierre                18-08.00  
 13    58 Kuehl, Cody            Pierre                18-07.50  
 14       Poddoll, Todd          Sturgis Brow          18-06.75  
 15       Neugebauer, Donavi     Rapid City C          18-01.50  
 16       Larson, Matt           Mitchell              16-01.75  
 17       Prill, Ben             Mitchell              15-10.50  
 18       Hossle, Nick           Winner                15-02.50  
 --       Immeker, Ryan          Brandon Vall                ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Vandeberg, Matthew     Brandon Vall          42-04.75    10  
  2    13 Snyder, Joe            Pierre                42-00.75     8  
  3       Harris, Cody           Rapid City C          41-04.00     6  
  4       LaCompte, Cody         Stanley Coun          41-02.25     4  
  5    20 Tetzlaff, Joe          Pierre                40-04.50     2  
  6    58 Kuehl, Cody            Pierre                40-02.75     1  
  7       Johnson, Quinton       Sioux Falls           39-03.50  
  8       Prill, Ben             Mitchell              38-07.25  
  9       Wilde, Nick            Brandon Vall          38-05.00  
 10       Sellers, Jake          Rapid City C          37-08.75  
 11       Poddoll, Todd          Sturgis Brow          37-07.25  
 12       Reinschmidt, Andre     Brandon Vall          37-01.00  
 13       Lupica, Zachary        Sioux Falls           36-09.25  
 14       Weidenbach, Wyatt      Rapid City C          36-08.50  
 15       Heins, Austin          Sioux Falls           35-11.50  
 16       Naasz, Sam             Winner                34-01.25  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    16 Anderson, Kyle         Pierre                52-01.50    10  
  2       Weber, Jake            Rapid City C          50-01.00     8  
  3       Ferdinand, Zachary     Sioux Falls           45-07.00     6  
  4       Beaird, Aaron          Rapid City C          45-00.00     4  
  5       Schroeder, Austin      Winner                44-09.50     2  
  6       Richey, Austin         Winner                44-00.00     1  
  7       Wangerin, Dalton       Mitchell              43-09.75  
  8    42 Protexter, Graham      Pierre                41-09.00  
  9       Lewis, Grant           Sioux Falls           41-02.00  
 10       Herrick, Taylor        Mitchell              41-00.00  
 11       McNenny, Conner        Sturgis Brow          40-08.00  
 12    41 Veitz, Kyle            Pierre                40-02.50  
 13       Haley, Taylor          Winner                40-00.50  
 14       Spalding, Kyle         Sioux Falls           39-06.00  
 15       Ploen, Tanner          Brandon Vall          39-05.50  
 16       Kirkus, Adam           Brandon Vall          38-07.00  
 17       Kornely, Ryan          Todd County           37-05.00  
 18       Decker, Justin         Huron                 37-01.75  
 19       Newhouse, Mitchell     Rapid City C          37-00.00  
 20       Pierson, Dylanger      Mitchell              36-09.75  
 21       Wilson, Jeffery        Sturgis Brow          35-11.00  
 22       Messegee, Zachary      Huron                 35-02.50  
 23       Dunham, Matt           Todd County           35-02.00  
 24       Tibbs, Grady           Stanley Coun          35-01.00  
 25       Duprel, Alex           Sturgis Brow          34-08.50  
 26       Hagen, Zachary         Brandon Vall          32-06.00  
 27       Johnson, Jeremiah      Huron                 31-10.75  
 28       Larson, Cade           Stanley Coun          29-10.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Beaird, Aaron          Rapid City C            166-04    10  
  2       Richey, Austin         Winner                  137-10     8  
  3       Haley, Taylor          Winner                  135-07     6  
  4       Lewis, Grant           Sioux Falls             133-01     4  
  5       Kirkus, Adam           Brandon Vall            132-11     2  
  6       Weber, Jake            Rapid City C            130-01     1  
  7    16 Anderson, Kyle         Pierre                  128-10  
  8       Newhouse, Mitchell     Rapid City C            122-10  
  9       Decker, Justin         Huron                122-02.50  
 10       Spalding, Kyle         Sioux Falls             120-07  
 11       Kornely, Ryan          Todd County             120-03  
 12       Pierson, Dylanger      Mitchell             118-10.50  
 13    44 Bennett, Dylan         Pierre                  114-08  
 14       VanDriel, Joe          Mitchell             113-09.50  
 15       Duprel, Alex           Sturgis Brow            109-01  
 16    42 Protexter, Graham      Pierre                  106-08  
 17       Dunham, Matt           Todd County          106-04.50  
 18       McNenny, Conner        Sturgis Brow            105-03  
 19       Drey, Shayden          Winner                  101-03  
 20       Solem, Ry              Huron                    98-05  
 21       Tibbs, Grady           Stanley Coun             96-10  
 22       Hagen, Zachary         Brandon Vall          96-07.50  
 23       Noisy Hawk, Trent      Mitchell              96-00.50  
 24       Wilson, Jeffery        Sturgis Brow          92-08.50  
 25       Kuhnert, Austin        Sioux Falls              91-04  
 26       Messegee, Zachary      Huron                 88-09.50  
 27       Larson, Cade           Stanley Coun          86-02.50  
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Sioux Falls Washington     127        2) Rapid City Central        107   
    3) Brandon Valley              96        4) Pierre                     77   
    5) Winner                      42        6) Sturgis Brown              40   
    7) Mitchell                    35        8) Huron                      23   
    9) Stanley County              18       10) Todd County                14   
   11) Spearfish                   10